Uczestnicy imprezy związanej z obchodami Światowego Dnia Serca Czworonożni przyjaciele w Klinice Onkologii  w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 Dogoterapia  na Oddziale Neurologii w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym Uczniowie podczas zajęć szkolnych o charakterze terapeutycznym.

Projekty edukacyjne / Projekty edukacyjne 2024/2025

powrót

Uczniowie ze Szkoły Szpitalnej wzięli udział w ogólnopolskim projekcie „Kreatywne Dni Nietypowe”!

Celem projektu było wprowadzenie innowacyjnych metod prowadzenia zajęć, które nie tylko uatrakcyjniły codzienną naukę, ale również zaangażowały dzieci we wspólne przygotowanie ciekawych i nietypowych aktywności. Dzięki obchodzeniu wyjątkowych świąt uczniowie rozwijali swoją kreatywność, empatię oraz szacunek wobec otoczenia i potrzeb zwierząt.
Zajęcia miały również na celu wzmacnianie poczucia własnej wartości, otwartości na nowe formy wyrazu i panowania nad emocjami poprzez twórcze ćwiczenia, poczucie wspólnoty, śmiech i dobrą zabawę.
Projekt został przygotowany w oparciu o aktualne Podstawy Programowe oraz kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2024/2025.
W ramach działań zrealizowaliśmy m.in. Dzień Cukiernika, Dzień Siatkówki, Dzień Myszki Miki, Dzień Teatru, a także wiele innych radosnych i kreatywnych wydarzeń, które na długo pozostaną w naszej pamięci.
Marta Modrzyńska, Katarzyna Lewandowska, Żaneta Glogowska, Aleksandra Korecka-Gruszka