Uroczystości szkolne

Nasza szkoła jest organizatorem wielu imprez i uroczystości, które służą integracji środowiska szkolnego, medycznego i lokalnego. Mają one na celu podkreślenie znaczenia różnych świąt i wydarzeń na co dzień wpisanych w życie każdej placówki. Powiązane są one bezpośrednio z rokiem kalendarzowym i obrzędowym.

Ich organizacja ma na celu m.in. podtrzymanie państwowej i lokalnej kultury oraz tradycji. W trakcie przygotowań do tych wydarzeń nauczyciele starają się inspirować uczniów, aby były to działania wspólne, służące realizacji oczekiwań całego środowiska szkolnego, a efekt końcowy cieszył przede wszystkim dzieci, które znalazły się w trudnej dla siebie sytuacji związanej z pobytem w szpitalu i izolacją od swojego naturalnego środowiska rodzinnego oraz rówieśniczego.

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi uroczystości szkolnych, w których uczestniczyły dzieci i młodzież - pacjenci oddziałów dziecięcych bydgoskich szpitali, objęci nauczaniem, wychowaniem i opieką przez naszą szkołę. Zachęcamy również do obejrzenia zdjęć, które często są dopełnieniem zamieszczonych sprawozdań i podsumowań.