Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2022/2023

Międzynarodowy Dzień Artysty na oddziale Neurologii w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym 2022

Dzień artysty to przepiękne święto stworzone przez kanadysjkiego malarza Chrisa MacClure’a, który to dzięki swojemu stylowi „romantyczny realizm” jest jednym z najbardziej cenionych twórców. Nasi uczniowie stali się mistrzami pędzla poznając życie, twórczość oraz dzieła wybitnych malarzy świata, a także z Polski, aby mogli następnie stworzyć niesamowite reprodukcje ich obrazów. Każda praca zachwyca swoją niepowtarzalnością i wyjątkowością. Uczniowie na zajęciach mieli okazję podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat różnych nurtów w malarstwie. Do najciekawszych dzieł wg. uczniów można zaliczyć prace Vincentego van Gogha, Salvadora Dali, Pablo Picasso czy surrealistyczne obrazy Beksińskiego. Ten ostatni wzbudził niemałe emocje wśród młodzieży. Zajęcia miały na celu przybliżenie artystycznego świata, nurtów, życia prywatnego malarzy co niejednokrotnie miało ogromny wpływ na to co i jak malowali. Uczniowie przenosząc się w magiczny, baśniowy świat malarstwa mogli choć na chwilę zapomnieć o rzeczywistości szpitalnej.

Opracowała: Marta Modrzyńska