Projekty edukacyjne / Projekty edukacyjne 2021/2022

Podsumowanie z projektu „ Świętujemy Rok Marii Konopnickiej”

W maju w Klinice Pediatrii, Onkologii i Hematologii realizowaliśmy projekt edukacyjny poświęcony Marii Konopnickiej i jej twórczości. Poetce szczególnie bliskie były dzieci, los drugiego człowieka, piękno przyrody i miłość do ojczyzny. Realizując projekt chcieliśmy zainteresować uczniów twórczością M. Konopnickiej, jej działaniami na rzecz Polski i Polaków, a także wzorcami osobowymi, jakie umieszczała na kartach swych dzieł. Uczniowie podczas zajęć czytali wybrane utwory poetki, dyskutowali nt. ich treści, przesłania i znaczenia twórczości M. Konopnickiej dla literatury polskiej i społeczeństwa polskiego. Wykonywali również ilustracje do przeczytanych utworów, rozwiązywali łamigłówki i krzyżówki tematyczne. Podsumowaniem całego projektu było wykonanie plakatu i wystawa prac wykonanych przez dzieci nt. „ Krasnoludki są wśród nas”.

Autorzy projektu: A. Kiernicka, K. Sypniewska, M. Ziętara