Projekty edukacyjne / Projekty edukacyjne 2021/2022

Podsumowanie projektu "Serca nie da się zastąpić"

Chińskie przysłowie mówi „Kiedy serce jest spokojne, ciało jest zdrowe”. Prosty z tego płynie wniosek, należy dbać o nasze serce.
W tym duchu powstał projekt „Serca nie da się zastąpić”. Mamy je tylko jedno, ono jest motorem naszego życia. Należy więc znać zasady jak o nie dbać by służyło nam jak najdłużej. Prowadzone zajęcia dotyczyły min. prawidłowych nawyków związanych z codziennym funkcjonowaniem człowieka, wpływem diety oraz ruchu na zdrową kondycję organizmu. Poruszano też tematy związane z chorobami serca i sposobami ich leczenia. Zdobytą wiedzę sprawdzali rozwiązując zaproponowane łamigłówki, testy, quizy.
Uczniowie wykazywali duże zainteresowanie poruszanymi tematami, wyciągali samodzielne wnioski dotyczące dotychczasowych nawyków oraz ustalali plany poprawy swojego stylu życia. Pracami plastycznymi przedstawiali własne podejście do tematu. Wzięli też udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Kierunek – zdrowe serce” na rozstrzygnięcie, którego jeszcze czekają.
Mamy nadzieję, że każdy taki projekt będzie krokiem do lepszej świadomości jak dbać o własne zdrowie i życie.

Beata Kocoń