Uczestnicy imprezy związanej z obchodami Światowego Dnia Serca Czworonożni przyjaciele w Klinice Onkologii  w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 Dogoterapia  na Oddziale Neurologii w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym Uczniowie podczas zajęć szkolnych o charakterze terapeutycznym.

Projekty edukacyjne / Projekty edukacyjne 2021/2022

powrót

Podsumowanie projektu edukacyjnego pt. Poznajemy postać i dzieła Ojca Pio

       Od lutego do kwietnia uczniowie naszej szkoły brali udział w projekcie edukacyjnym poświęconym poznawaniu sylwetki Ojca Pio z Pietrelciny. Celem głównym projektu było pogłębianie wiedzy uczniów na temat życia, twórczości i działalności Świętego Ojca Pio, a także wskazanie młodym ludziom moralnych i społecznych wzorców.
Projekt realizowany był w Klinice Onkologii, i Hematologii Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 w Bydgoszczy oraz Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym.
      Realizacja treści projektu opierała się na prowadzeniu pogadanek z uczniami, pracą z materiałami edukacyjnymi dotyczącymi miejsc, z którymi był związany Ojciec Pio, wyszukiwania informacji o najważniejszych wydarzeniach w życiu świętego, quizach wiedzy oraz wykonaniem tematycznych prac plastycznych. Prezentowano uczniom filmy ukazujące życie i działa tego włoskiego duchownego. Uwieńczeniem realizacji projektu było pisanie listów do Świętego Ojca Pio.
      Przybliżenie uczniom sylwetki Ojca Pio, osoby bardzo pozytywnej, przyciągającej do siebie rzesze ludzi, może stanowić pomoc w obecnej sytuacji lęku i niepewności. Dzieci i młodzież, zwłaszcza przebywająca na leczeniu w szpitalach, bardzo potrzebują uśmiechu i pozytywnych wzorców niosących nadzieję. Postać Ojca Pio, nazywanego tęż świętym radości i uśmiechu z pewnością zaciekawiło i zainspirowało uczniów naszej szkoły.

Autorzy projektu: Anna Osowska, Bożena Gęborys