Projekty edukacyjne / Projekty edukacyjne 2020/2021

Sprawozdanie z projektu „Ptaki Polski”.

W Wojewódzki Szpital Dziecięcy, na oddziałach neurologii, kardiologii i reumatologii, przez dwa tygodnie uczniowie na każdym etapie edukacyjnym poszerzali wiedzę na temat znanych oraz mniej popularnych ptaków występujących w Polsce. Celem jego było min. kształtowanie postaw i uczulanie na takie wartości jak: empatia, odpowiedzialność za opiekę nad zwierzętami czy poszanowanie przyrody.
Na zajęciach prowadzonych w ramach projektu dzieci i młodzież oglądali i tworzyli tematyczne prezentacje, rozwiązywali łamigłówki na papierze oraz przy tablicy multimedialnej, brali udział w rozmowach kierowanych w oparciu o materiały książkowe jak i multimedialne. W ramach papieroplastyki, tworząc piękne prace, odreagowywali napięcia związane z pobytem w szpitalu. Odbył się również szkolny konkurs plastyczny „Nasi skrzydlaci przyjaciele”, a aa oddziałach szpitalnych pojawiły się również gazetki o ptasiej tematyce.
Dzieci chętnie i z dużym zaangażowaniem brały udział w proponowanych zajęciach.
Marta Modrzyńska