Uczestnicy imprezy związanej z obchodami Światowego Dnia Serca Czworonożni przyjaciele w Klinice Onkologii  w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 Dogoterapia  na Oddziale Neurologii w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym Uczniowie podczas zajęć szkolnych o charakterze terapeutycznym.

Projekty edukacyjne / Projekty edukacyjne 2020/2021

powrót

Podsumowanie projektu „Ja i moje drzewo w różnych porach roku”

        Projekt edukacyjny „Ja i moje drzewo w różnych porach roku” to projekt, w którym przez cały rok uczestniczyli uczniowie szkoły podstawowej Kliniki Psychiatrii Dziennej. Zaplanowane w ramach projektu przedsięwzięcia (realizowane na wybranych lekcjach godzin wychowawczych) były okazją do poznawania siebie, swoich możliwości, kształtowania właściwych relacji społecznych, wzajemnej integracji, budowania postaw życzliwości i wrażliwości na potrzeby własne i innych, a także szukania dróg własnego rozwoju. Ponieważ realizatorami projektu byli nauczyciele języka polskiego oraz matematyki, podczas trwania przedsięwzięcia, uczniowie doskonalili także umiejętność wypowiedzi na zadany temat oraz dostrzegania symetrii w przyrodzie.
        Motywem przewodnim projektu były pory roku. Uczniowie przygotowywali gazetkę szkolną – drzewo na każdą porę roku. Tworzeniu drzew towarzyszyły rozmowy, dyskusje, prace plastyczne, ciekawe filmy zgodne z tematyką pory roku. I tak: jesienią tematem przewodnim było poznawanie siebie, swoich możliwości, w tym metod uczenia się. Zimą uczniowie zastanawiali się jak efektywnie wykorzystać czas, w tym długie, zimowe wieczory, a wiosną nad swoimi planami na przyszłość. Tworzeniu ostatniego letniego drzewa towarzyszyły rozmowy nt. wakacyjnych planów i bezpieczeństwa podczas wypoczynku.
        Dzięki uczestniczeniu w realizacji projektu uczniowie lepiej poznali samych siebie oraz zintegrowali się z rówieśnikami. Projekt skłonił uczniów do refleksji nad sobą, analizy własnych potrzeb i możliwości, a także do poznania kierunków swojego rozwoju.

Realizatorzy : K.Niedzwiec, A.Stefanik