Projekty edukacyjne / Projekty edukacyjne 2020/2021

Podsumowanie projektu edukacyjnego „3 Maja- Polscy patrioci”.

Z okazji majowego święta dzieci z oddziałów reumatologii, neurologii oraz kardiologii Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego uczestniczyły w realizacji projektu „ 3 Maja – Polscy patrioci”.
Główne cele tego projektu to pogłębianie wiedzy historycznej, geograficznej, społecznej o kraju ojczystym, budzenie szacunku dla tradycji i symboli narodowych oraz kształcenie postaw patriotycznych.
Podczas realizacji dzieci poznały historię, kulturę, tradycje i piękno naszej ojczyzny. W czasie tematycznych zajęć dzieci uczestniczyły w konkursach, quizach, pracowały z komputerem. Z wykonanych prac plastycznych zrobiły tematyczne wystawy.
Na poszczególnych oddziałach przeprowadzono okolicznościowe imprezy o charakterze patriotycznym.
Podsumowaniem projektu był udział uczniów w konkursie plastycznym „ Kotylion czy kokarda”.

Notatka: Małgorzata Sakowska