Uczestnicy imprezy związanej z obchodami Światowego Dnia Serca Czworonożni przyjaciele w Klinice Onkologii  w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 Dogoterapia  na Oddziale Neurologii w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym Uczniowie podczas zajęć szkolnych o charakterze terapeutycznym.

Projekty edukacyjne / Projekty edukacyjne 2019/2020

powrót

"Za mundurem panny sznurem"

W dniach 04.11. - 16.11. w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym na Oddziałach Pneumonologii, Kardiologii, w Uniwersyteckim Szpitalu nr 1 na Oddziale Chirurgii i Kliniki Psychiatrii oraz w Wojewódzkim Szpitalu Obserwacyjno – Zakaźnym realizowana była I część projektu edukacyjnego pt. „Za mundurem panny sznurem”.

Celem głównym projektu jest propagowanie wiedzy historycznej i kształtowanie postaw patriotycznych młodzieży.

Nawiązując do obchodzonego 11 listopada Święta Niepodległości podczas pozalekcyjnych zajęć wychowawczych uczniowie wraz z nauczycielami podejmowali ważne rozmowy na temat patriotyzmu. Korzystając z nowoczesnych technologii dzieci wyszukiwały w Internecie informacji o historii odzyskania przez Polskę niepodległości, a w oglądanych prezentacjach multimedialnych miały okazję poznać symbole narodowe oraz wybrane wytwory kultury narodowej. Nie zabrakło również czytania wierszy, fragmentów opowiadań i legend oraz słuchania muzyki patriotycznej. W ramach zajęć plastycznych wychowankowie wykorzystując różnego rodzaju techniki wykonywali kotyliony oraz mundury Wojska Polskiego. Na podsumowanie I części projektu uczniowie rozwiązali quiz tematyczny, a osiągnięte wyniki wskazują na dużą wiedzę o Polsce, jej historii i świąt narodowych.

opracowała: Katarzyna Lewandowska