Uczestnicy imprezy związanej z obchodami Światowego Dnia Serca Czworonożni przyjaciele w Klinice Onkologii  w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 Dogoterapia  na Oddziale Neurologii w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym Uczniowie podczas zajęć szkolnych o charakterze terapeutycznym.

Projekty edukacyjne / Projekty edukacyjne 2019/2020

powrót

Sprawozdanie z projektu edukacyjnego "Grudniowo - Piernikowo".

Czas oczekiwania na Święta to jeden z najprzyjemniejszych okresów dla każdego ucznia oraz nauczyciela; to czas, który dla większości z nas kojarzy się z atmosferą ciepła, tajemniczości, życzliwości i… zapachem pierników. Chcąc podzielić się i w tym roku radosnym oczekiwaniem z naszymi podopiecznymi - uczniami SP i Liceum Kliniki Psychiatrii – po raz kolejny opracowano i zrealizowano świąteczny projekt edukacyjny, tym razem pt. „Grudniowo-Piernikowo”.

Realizacja projektu przebiegała wieloetapowo: przygotowania kartek i ozdób świątecznych na zajęciach plastycznych; 11 grudnia 2019 r. wycieczka do Torunia, której głównym celem była wizyta i chęć zobaczenia Piernikarium Mistrza Bogumiła, gdzie uczniowie wraz z opiekunami zgłębiali tajniki wiedzy piernikarskiej i samodzielnie piekli ciastka, które kształtowali za pomocą oryginalnych form i narzędzi; 12 grudnia 2019 r. udział w warsztatach kulinarnych w Zespole Szkół Spożywczych w Bydgoszczy. Ostatni etap naszego projektu – piernikowa konsumpcja, która miała miejsce w dniu szkolnej Wigilii – 20 grudnia.

Bardzo dziękujemy!
Satysfakcja uczniów oraz ich aktywny udział w zajęciach związanych z projektem motywują nas do jego kontynuacji w następnym roku. Zapraszamy!

Alicja Cierżnicka
Honorata Glaza-Gulgowska