Uczestnicy imprezy związanej z obchodami Światowego Dnia Serca Czworonożni przyjaciele w Klinice Onkologii  w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 Dogoterapia  na Oddziale Neurologii w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym Uczniowie podczas zajęć szkolnych o charakterze terapeutycznym.

Projekty edukacyjne / Projekty edukacyjne 2019/2020

powrót

Podsumowanie projektu "Tradycje świąt Bożego Narodzenia"

W grudniu pacjenci Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego przebywający na oddziałach: Laryngologii i Chirurgii, uczestniczyli w zajęciach wynikających z projektu edukacyjnego na temat „Tradycje świąt Bożego Narodzenia”.
Celem projektu było kształcenie umiejętności kluczowych takich jak: rozumienie doniosłości i znaczenia Świąt Bożego Narodzenia i ich rodzinnego charakteru oraz kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych, niwelowanie skutków choroby spowodowanych pobytem w szpitalu poprzez poszerzanie wiedzy pacjentów na temat tradycji i zwyczajów związanych z Bożym Narodzeniem w Polsce i Europie.
Podczas różnorodnych zajęć plastyczno- tematycznych uczniowie uczestniczyli w konkursach, quizach i zajęciach, na których poznawały obrzędy związanych z tymi pięknymi świętami, wykonywały różnorodne ozdoby choinkowe i świąteczne, poznawały potrawy wigilijne, zetknęły się z niespotykanymi dotąd zwyczajami, które obowiązują w różnych regionach naszego kraju i poza nim. Magiczna atmosfera świąt powodowała, że dzieci szybko zapominały o swojej chorobie i konieczności hospitalizacji.
Ciekawym doświadczeniem dla dzieci było spotkanie ze św. Mikołajem który obdarował wszystkich prezentami .W ramach projektu zorganizowany został także szkolny konkurs plastyczny pt.: ,,Moja wymarzona choinka” a wykonane w ramach niego prace zaprezentowane zostały na wystawie pokonkursowej w niepublicznym przedszkolu ,,Tęcza”. Projekt kończyła uroczystość wigilijna na oddziale, na której dzieci zaprezentowały przygotowany program artystyczny. Były życzenia, dzielenie się opłatkiem, śpiew kolęd przy żłóbku i wizyta św. Mikołaja.
Mamy nadzieją, że zrealizowany przez nas projekt edukacyjny okazał się dla uczniów interesujący i skutecznie zachęcił do pozytywnych relacji międzyludzkich opartych na zrozumieniu, pomocy i zacieśnieniu relacji z rodziną.

Organizatorzy: B. Dorszewska, M. Kozik