Uczestnicy imprezy związanej z obchodami Światowego Dnia Serca Czworonożni przyjaciele w Klinice Onkologii  w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 Dogoterapia  na Oddziale Neurologii w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym Uczniowie podczas zajęć szkolnych o charakterze terapeutycznym.

Projekty edukacyjne / Projekty edukacyjne 2018/2019

powrót

Projekt międzyprzedmiotowy z języka angielskiego i informatyki "Jak być bezpiecznym w Internecie"

Uczniowie naszej szkoły, którzy uczestniczyli w projekcie międzyprzedmiotowym z języka angielskiego i informatyki „Jak być bezpiecznym w Internecie?” stworzyli na wybranych lekcjach scenki w aplikacji Scratch dotyczące tego tematu. Projekt realizowany był od lutego do maja 2019 r.

Głównymi celami projektu było rozbudzenie zainteresowań przedmiotami – angielskim i informatyką, rozwijanie umiejętności informatycznych oraz upowszechnienie wiedzy na temat bezpieczeństwa w Internecie wśród młodzieży.

Na początku z uczestnikami projektu została przeprowadzona lekcja angielskiego, na której uczniowie poznali zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Następnie uczniowie wymyślili adekwatne scenki i dialogi, które przenieśli do aplikacji „Scratch”.

Uczniowie wykazali się pomysłowością i zaangażowaniem, a przykładowe efekty ich pracy można zobaczyć poniżej (kliknij zieloną flagę, aby rozpocząć):

 

 

 

Dzięki udziałowi w projekcie uczniowie nabyli umiejętności bardziej rozważnego i bezpiecznego korzystania z Internetu.

 

Autorzy i realizatorzy projektu:

Paweł Wysiński,

Tomasz Kulik,

Katarzyna Niedzwiec,

Monika Musiał