Projekty edukacyjne / Projekty edukacyjne 2017/2018

Obchody Święta Niepodległości w ramach projektu patriotycznego „Kocham Cię Polsko!”

Celem naszego programu jest przekazywanie treści patriotycznych, kształtowanie postaw patriotycznych i przygotowanie do życia w społeczeństwie. Szacunek i miłość do ojczyzny trzeba budować stopniowo poprzez działalność dydaktyczno-wychowawczą. Dlatego projekt nasz kontynuujemy przez cały rok szkolny, świętując narodowe rocznice.

Bardzo uroczyście obchodziliśmy Święto Niepodległości w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym i Klinice Psychiatrii. Odbyły się tematyczne prezentacje multimedialne, pogadanki oraz nieodłączny quiz wiedzy o ojczyźnie. Swoją troskę i przywiązanie do ojczyzny uczniowie wyrażali poprzez redagowanie życzeń dla Polski. Powstały przepiękne prace pokazujące w sposób mniej lub bardziej emocjonalny miłość do ojczyzny. Uczniowie wykonywali również patriotyczne kotyliony, które zostały zaprezentowane na gazetce ściennej, dzięki czemu mogą je podziwiać również rodzice, nauczyciele i pracownicy szpitala.

A teraz dajmy przemówić wymownym życzeniom uczniowskim!

Droga Ojczyzno!
Życzę Ci, by każdy Polak o Tobie pamiętał,
Byś zawsze obchodziła ludzi – swoje dzieci,
By zawsze Cię szanowali i byli dumni z tego, że Cię mają.
By Twoi obywatele kształcili się, by Tobie służyć.
By byli przykładem dla innych narodów i brali odpowiedzialność za swoje czyny.

Niech Twoje dzieci rozsławią Twą dobroć na całym świecie!

Pokoju,
Wolności,
I wzajemnej miłości!

Dalszego rozwoju,
Jak najdłuższego czasu pokoju i dobrobytu,
Wolności oraz sprawiedliwości.

„Nigdy więcej”

Kochana Polsko,
jesteś naszym domem,
więc chcę Ci życzyć w dniu Twojego święta
zero wojen, aby budowle już więcej nie ucierpiały,
aby Polacy w nich więcej nie ginęli
i nie zostawali już nigdy więcej wygnani,
aby nikt więcej nie musiał być niewolnikiem.
Życzę Ci, abyś więcej nie musiała cierpieć.

I została na zawsze w naszych sercach i nigdy ich nie puściła.

Organizatorzy projektu: A. Stefanik, A. Cierżnicka, K. Mikołajczak. P. Libera