Projekty edukacyjne / Projekty edukacyjne 2016/2017

Wystawa prac plastycznych „W kierunku natury” w Niepublicznym Przedszkolu Tęcza w Bydgoszczy

W miesiącu kwietniu uczniowie szkoły szpitalnej z oddziałów laryngologii i chirurgii Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Bydgoszczy wzięli udział w projekcie edukacyjnym: Dbamy o naszą planetę Ziemię – jesteśmy przyjaciółmi przyrody. Projekt nawiązywał do obchodzonych w kwietniu Dni Ziemi, w tym roku pod hasłem: "W kierunku natury".

W trakcie realizacji projektu uczniowie przygotowali mnóstwo prac plastycznych różnorodnymi technikami, które po jego zakończeniu znalazły swoje miejsce na wystawie w Niepublicznym Przedszkolu „Tęcza” w Bydgoszczy. Wystawę można było oglądać od 30.05.2017 do 27.06.2017 w przedszkolnej szatni. Prace zostały wyeksponowane na 2 dużych tablicach, a temat wystawy brzmiał dokładnie tak, jak hasło tegorocznych obchodów Dni Ziemi. Uczniowie wykonali prace różnorodnymi technikami plastycznymi: wycinanką kolorową, kredkami ołówkowymi, pastelami, techniką malowania pisakami permanentnymi na folii aluminiowej, malowania pisakami permanentnymi na płytach CD oraz techniką collage. Przygotowanie wystawy miało na celu zdobycie wiedzy na temat naszej planety Ziemi, jej ochrony, bioróżnorodności na przestrzeni dziejów, poznanie ciekawych technik plastycznych, umożliwienie chorym dzieciom osiągnięcia sukcesu, a także rozwijanie uzdolnień indywidualnych. Uczniowie chętnie wykonywali prace i wykazali się dużą starannością, dokładnością oraz indywidualnością. Tegoroczna wystawa ponownie cieszyła się dużym zainteresowaniem. Była chętnie oglądana przez dzieci i ich opiekunów. Przedszkolaki oglądały prace plastyczne i dopytywały się, jak zostały wykonane. Pozostajemy otwarci na dalszą współpracę między placówkami.

Organizatorzy: Maria Kozik, Bożena Jakubiak