Projekty edukacyjne / Projekty edukacyjne 2014/2015

Projekt edukacyjny dla klas gimnazjalnych pt. "Dlaczego warto poznawać kraje anglojęzyczne" - zobacz galerię zdjęć

Projekt edukacyjny dla klas gimnazjalnych pt. „Dlaczego warto poznawać kraje anglojęzyczne” realizowany był od stycznia do lutego 2015 r. w Klinice Psychiatrii. Głównym celem realizacji projektu było rozwijanie zainteresowań związanych z wybranymi państwami anglojęzycznymi, ich kulturą, tradycjami oraz atrakcjami, a także wykorzystanie w projekcie możliwości technologii oraz kształtowanie współpracy w grupie.

Projekt obejmował następujące kraje:
-Wielka Brytania,
-Irlandia,
-Stany Zjednoczone,
-Kanada,
-Australia,
-Nowa Zelandia.
Na początku projektu uczniowie przeprowadzili spondaż sprawdzający wiedzę nt. wiedzy o krajach anglojęzycznych z wybranymi osobami, którego wyniki przedstawili w prezentacji multimedialnej. Zawarli w niej również ciekawe informacje o każdym z wybranych krajów poparte zdjęciami i krótkimi urywkami nagrań wideo. Była to swego rodzaju "wirtualna podróż", ponieważ lokalizację aktualnie omawianych miejsc na kuli ziemskiej można było obserwować w programie Google Earth wyświetlanym na dodatkowym ekranie. Każdy z uczniów posiadał także atrybut charakterystyczny dla danego kraju. Dodatkową atrakcją dla zaproszonych na prezentację gości był popcorn rozdany w ręcznie wykonanych pudełeczkach. Uczniowie wykonali również plakaty ukazujące w skrócie wspomniane kraje.

Całe przedsięwzięcie pozwoliło uczniom m.in. poszerzyć wiedzę o anglojęzycznym świecie oraz lepiej poznać swoje możliwości w pracy z grupą.

mgr Paweł Wysiński