Lewe menu / Laboratoria przyszłości

Zajęcia z robotyki i mikrokontrolerów w Klinice Psychiatrii Stacjonarnej (maj 2023).

Uczniowie z Kliniki Psychiatrii Stacjonarnej wzięli udział w zajęciach z robotyki, mikrokontrolerów i programowania. Wykonali specjalne modele, np. latarnii morskiej, do których dodali, oświetlenie lub pojazdu, który poruszał się dzieki elektrycznemu silnikowi. Później zaprogramowali działanie mikrokontrolerów BeCreo, np. przejście dla pieszych lub inteligentne oświetlenie. Na koniec zbudowali i zaprogramowali roboty z klocków Lego, które wzięły udział w wyścigu. Sprzęt zakupiono w ramach #LaboratoriaPrzyszłości #laboratoriaprzyszlosci #Laboratoria.