Lewe menu / Laboratoria przyszłości

Nasze obserwacje mikroskopowe w obiektywie w Klinice Psychiatrii Dziennej cz. 3 (maj 2023).

Wiosna to piękny czas, kiedy przyroda budzi się do życia i zachwyca swym pięknem. Świat wśród zieleni łąk, pól i ogrodów nabiera barw. Jednakże to, co widzimy gołym okiem i co zaobserwujemy patrząc na lilię, czy to już wszystko? Zajrzyjmy więc głębiej. Wyciągnijmy nasze mikroskopy i udajmy się na podróż w głąb. W świetle mikroskopu ujrzymy zalążnię lilii, naprzemiennie układające się wiązki łyka i drewna w łodydze, komórki skórki równiutko ułożone jakby chciały stanąć murem dla obrony wnętrza.  W takiej to przygodzie brali udział uczniowie naszej szkoły mając okazję podczas cyklu zajęć przeprowadzić obserwacje mikroskopowe z użyciem materiału roślinnego. To co zaobserwujemy, niejednokrotnie bywa ulotne. Postanowiliśmy więc „zatrzymać” obraz spod mikroskopu na fotografii. Zapraszamy do kliknięcia w poniższy link i obejrzenia prezentacji ukazującej efekt naszej pracy. Sprzęt zakupiono w ramach #LaboratoriaPrzyszłości #laboratoriaprzyszlosci #Laboratoria.

LINK do prezentacji:

Nasze obserwacje mikroskopowe w obiektywie.