Lewe menu / Laboratoria przyszłości

Nasze obserwacje mikroskopowe w obiektywie w Klinice Psychiatrii Dziennej cz. 2 (kwiecień 2023).

Praca z mikroskopem może okazać się ciekawą przygodą. Pod mikroskopem tkanka nerwowa wcale nie wygląda tak jak schematyczne ryciny w podręczniku. Neurony łączą się ze sobą w sieć i w powiększeniu wyglądają naprawdę magicznie. Uczniowie naszej szkoły tym razem zapoznawali się z tajnikami tkanek: nerwowej i nabłonkowej. Teraz już wiedzą, że jeżeli na powierzchni komórek nabłonków ochronnych znajdują się rzęski, to takie nabłonki nazywa się po prostu nabłonkami urzęsionymi lub migawkowymi. Obraz spod mikroskopu został uwieczniony na zdjęciach wykonanych aparatem zakupionym w ramach programu „ Laboratoria przyszłości”. Zapraszamy do kliknięcia w poniższy link, aby obejrzeć krótką prezentację wykonaną przez uczniów Kliniki Psychiatrii. Sprzęt zakupiono w ramach #LaboratoriaPrzyszłości #laboratoriaprzyszlosci #Laboratoria.

LINK do prezentacji:

Projekt Nasze Obserwacje.