Lewe menu / Laboratoria przyszłości

Nasze obserwacje mikroskopowe w obiektywie w Klinice Psychiatrii Dziennej cz. 1 (grudzień 2022).

Uczniowie Kliniki Psychiatrii mieli okazję uczestniczyć w cyklu zajęć z wykorzystaniem mikroskopów. Ćwiczenia praktyczne całą pewnością ułatwiają zrozumienie i przyswojenie pojęć biologicznych. Uczniowie obserwowali tkankę mięśniową, a także łączną, która jest najbardziej zróżnicowaną spośród tkanek.  Podczas ćwiczeń przeprowadzano rysunek biologiczny oraz analizę konkretnej tkanki. Uczniowie na obrazie mikroskopowym tkanki włóknistej luźnej wyodrębniali m.in. fibroblasty oraz duże ilości substancji podstawowej, w której znajdują się włókna kolagenowe, a na preparacie tkanki kostnej zauważali blaszki kostne układające się w osteony. Po przeprowadzonej obserwacji uczniowie wykonywali zdjęcia obrazu mikroskopowego aparatem Canon zakupionym w ramach projektu ”Laboratoria przyszłości”. Kolejnym etapem pracy metodą projektów było cyfrowe przeniesienie zdjęć na komputer i opisanie najważniejszych elementów obserwowanych preparatów w programie Power Point. Zapraszamy do obejrzenia efektu pracy młodych fotografów. Sprzęt zakupiono w ramach #LaboratoriaPrzyszłości #laboratoriaprzyszlosci #Laboratoria.

LINK do prezentacji:

Nasze obserwacje mikroskopowe w obiektywie.