Uczestnicy imprezy związanej z obchodami Światowego Dnia Serca Czworonożni przyjaciele w Klinice Onkologii  w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 Dogoterapia  na Oddziale Neurologii w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym Uczniowie podczas zajęć szkolnych o charakterze terapeutycznym.

Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2023/2024

powrót

Warsztaty fryzjerskie w Klinice Pediatrii, Alergologii i Gastroenterologii 2023.

    Dzisiaj uczniowie naszej szkoły, hospitalizowani w Klinice Pediatrii, Alergologii i Gastroenterologii uczestniczyli w warsztatach fryzjerskich zorganizowanych w ramach akcji „Poznajemy zawody”. Spotkanie poprowadziła pani Ania wraz z uczniami z ZS nr1 – szkoła branżowa, kierunek fryzjerski. Na początku pani Ania zapoznała uczestników z profilem szkoły branżowej, opowiedziała o zawodzie fryzjerskim oraz o predyspozycjach, jakie są potrzebne do pracy fryzjera. Następnie fryzjerzy zabrali się do dzieła: czesali fryzury, strzygli modelowali włosy. Było dużo dobrej zabawy - świetlica zamieniła się w salon fryzjerski.
Takie spotkania pozwalają na bliższe poznanie zawodów, ich specyfiki, a przede wszystkim są okazją oderwania się od szpitalnej rzeczywistości.

Monika Krajniak.