Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2022/2023

Wycieczka do Gdańska 18 października 2022 r.

Pierwsza edukacyjno-integracyjno-terapeutyczna wycieczka uczniów Kliniki Psychiatrii Dziennej odbyła się 18 października. Doszło do niej dzięki finansowemu wsparciu Szpitala Uniwersyteckiego im. A. Jurasza oraz Stowarzyszenia Żółty Beret.
      Razem z przewodnikiem uczniowie zwiedzili wystawę stałą Muzeum II Wojny Światowej, zlokalizowaną 14 metrów pod ziemią i zajmującą powierzchnię ponad 5 tys. m2. Jednym słowem zwiedziliśmy jedną z największych wystaw prezentowanych przez muzea historyczne na świecie!
Odbyliśmy lekcję o tragicznym doświadczeniu II wojny światowej, o ofiarach i sprawcach, o bohaterach i zwykłych ludziach. Tych wydarzeń nie wolno nam zapomnieć!
Gdańsk witał nas wspaniałymi zabytkami i piękną jesienną pogodą. Spacer po uliczkach Starego Miasta i wybrzeżu dodał energii na dalszą część roku szkolnego.