Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2022/2023

Święto Drzewa w KPHiO 2022

Święto Drzewa od wielu już lat wpisało się w kalendarz wydarzeń w naszej szpitalnej szkole na oddziale KPHiO. W tym roku obchodziliśmy już 20-lecie Święta Drzewa – programu, który Klub Gaja rozpoczął w 2003 r, by angażować społeczeństwo do sadzenia i ochrony drzew oraz podejmowania różnorodnych działań dla środowiska i klimatu. Dzięki tej inicjatywie posadzono już ponad 1 mln drzew i krzewów. My też mamy swój udział w sadzeniu drzew. Kilka lat temu posadziliśmy sadzonki różnych drzew w pobliżu szpitala.

W tym roku również podjęliśmy podczas lekcji i zajęć pozalekcyjnych wiele działań związanych z ochroną drzew i poznawaniem tajników lasu. Na naszym oddziale gościliśmy z tej okazji leśnika z Nadleśnictwa Żołędowo. Pan leśnik przedstawił nam prezentację multimedialną i opowiedział o tajnikach życia lasu, jego mieszkańcach, co daje nam las, a także o swojej pracy. Wszyscy z zainteresowaniem słuchali pana leśnika, zadawali pytania związane z lasem, zagrożeniami na jakie narażony jest las i jak my uczniowie możemy włączyć się w ochronę lasu i całego naszego środowiska. Wszyscy uczniowie z zaangażowaniem włączyli się w gry i zabawy tematyczne oraz wykonali piękne prace plastyczne. Bardzo dziękujemy panu leśnikowi i zapraszamy za rok.