Uczestnicy imprezy związanej z obchodami Światowego Dnia Serca Czworonożni przyjaciele w Klinice Onkologii  w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 Dogoterapia  na Oddziale Neurologii w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym Uczniowie podczas zajęć szkolnych o charakterze terapeutycznym.

Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2022/2023

powrót

Światowy Dzień Życzliwości w Klinice Pediatrii, Alergologii i Gastroenterologii.

      Dzisiaj tj. 21 listopada uczniowie naszej szkoły hospitalizowani w Klinice Pediatrii, Alergologii i Gastroenterologii obchodzili Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Jest to jedno z nietypowych świąt, które wywołuje u nas pozytywne emocje. Obchody rozpoczęły się przeczytaniem wiersza Krystyny Pesek „Kolega z mojej klasy”. Potem wykorzystując burzę mózgów uczestnicy definiowali życzliwość oraz poznali genezę tego święta. Na zakończenie wszyscy wspólnie wykonali gazetkę tematyczną: plakaty i drzewko życzliwości oraz kartkę dla przyjaciela.
      Takie działania uświadamiają uczniom, jak w dzisiejszych czasach życzliwość jest rzadko spotykana w naszej codzienności. Ile jest wart uśmiech, miłe słowo, przypadkowa pomoc, czy zainteresowanie.

Monika Krajniak