Uczestnicy imprezy związanej z obchodami Światowego Dnia Serca Czworonożni przyjaciele w Klinice Onkologii  w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 Dogoterapia  na Oddziale Neurologii w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym Uczniowie podczas zajęć szkolnych o charakterze terapeutycznym.

Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2022/2023

powrót

Światowy Dzień Ziemi w Wojewódzkim Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym.

      Dzisiaj tj. 21.04 uczniowie hospitalizowani w Wojewódzkim Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym na pozalekcyjnych zajęciach wychowawczych czynnie uczestniczyli w Światowym Dniu Ziemi. Dzieci chętnie wykonywały prace plastyczne - np. wizerunek naszej planety tworzony przez folię z wykorzystaniem farb plakatowych i paierowych talerzy. Ponadto w nawiązaniu do wysłuchanego fragmentu książki lub opowiadania mali czytelnicy wykonywali kwiaty z kolorowego papieru oraz nazywali odczucia, emocje i skojarzenia, jakie im podczas słuchania towarzyszyły, zasiewając tym samym "nasionka czytelnictwa".

     Uczniowie świetnie się bawili również podczas wypełniania kart pracy na temat ekokogii, jak też zabaw z użyciem aplikacji multimedialnych. Dzieci miło spędziły czas na oddziale, a zarazem wzbogaciły swoją wiedzę dotyczącą życia na Ziemi i sposobów dbania o naszą planetę.

Alina Wysińska