Uczestnicy imprezy związanej z obchodami Światowego Dnia Serca Czworonożni przyjaciele w Klinice Onkologii  w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 Dogoterapia  na Oddziale Neurologii w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym Uczniowie podczas zajęć szkolnych o charakterze terapeutycznym.

Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2022/2023

powrót

Spotkanie wigilijne uczniów Kliniki Psychiatrii Dziennej i Stacjonarnej.

          Dnia 22 grudnia 2022 r. odbyły się spotkania wigilijne uczniów naszej szkoły na oddziałach Kliniki Psychiatrii Dziennej i Stacjonarnej w Szpitalu Uniwersyteckim Nr 1. Spotkania te stały się już tradycją. Czekają na nie zarówno uczniowie, jak i nauczyciele oraz personel medyczny.
          Wielką ich wartością jest obecność na nich nie tylko uczniów, ale często też ich rodziców, opiekunów, dyrekcji szkoły, ale również przedstawicieli personelu medycznego, psychologów i terapeutów. Na początku zaproszeni goście mogli podziwiać część artystyczną w wykonaniu młodzieży. Uczniowie przypominali tradycje i zwyczaje świąteczne, czytali wiersze i życzenia oraz śpiewali kolędy i pastorałki. Część artystyczna wywarła na zgromadzonych ogromne wrażenie. W pięknie przystrojonej sali, przy blasku choinki, uczniowie i goście podzielili się symbolicznie opłatkiem i składali sobie najserdeczniejsze życzenia bożonarodzeniowe. Nie zabrakło Gwiazdora, który rozdał uczniom prezenty. W cudownym nastroju zasiedliśmy do pięknie nakrytego stołu, na którym znalazły się na nim m.in. paszteciki z kapustą i grzybami wykonane własnoręcznie przez uczniów oraz upieczone przez nich pierniki i ciasta. Wigilia przebiegała w świątecznej atmosferze, a na ustach zgromadzonych przez cały czas malował się uśmiech. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego, że spotkanie wigilijne dla uczniów było tak ogromnym i pozytywnym przeżyciem.