Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2022/2023

Spotkanie edukacyjne przedstawicielem PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

28 marca 2023 roku uczniowie przebywający na leczeniu w KPH i O uczestniczyli w spotkaniu edukacyjnym z przedstawicielem PKP Polskich Linii Kolejowych Panem Józefem Piórkowskim. Spotkanie odbyło się ramach kampanii społecznej „ Bezpieczny przejazd”, której celem jest przybliżenie młodzieży zagrożeń wynikających z braku ostrożności na przejazdach kolejowo-drogowych oraz terenach kolejowych i wzbudzenie zainteresowania zasadami właściwego zachowania w tych miejscach. Duża część spotkania poświęcona była zachowaniu bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych. Dzieci dowiedziały się jak należy wykorzystać informacje zamieszczone na żółtych naklejkach znajdujących się na znaku drogowym - krzyżu św. Andrzeja, oraz jak dbać o swoje bezpieczeństwo na takich przejściach i przejazdach. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali prelekcji, oglądali slajdy i film oraz brali udział w scenkach tematycznych dotyczących bezpieczeństwa pasażerów na terenie kolejowym i podczas podróży. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się także w jakich zawodach można pracować na kolei i jak wygląda ścieżka kształcenia, aby zostać np. maszynistą lub konduktorem. Uczniowie otrzymali upominki w postaci książeczek edukacyjnych, kolorowanek, kredek, plecaków odblaskowych i gier planszowych.

Małgorzata Ziętara