Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2022/2023

"Pamiętamy o seniorach" - Młodzież z KPD w ramach wolontariatu u pensjonariuszy Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w SU nr 1 w Bydgoszczy.

Młodzież z Kliniki Psychiatrii w ramach wolontariatu postanowiła otoczyć specjalną opieką pensjonariuszy Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w SU nr 1 w Bydgoszczy. Przed świętami Bożego Narodzenia odwiedziła pacjentów na wspólne kolędowanie wraz z własnoręcznie wykonanymi piernikami i kartkami świątecznymi.
      Zachęceni niezwykle ciepłym kontaktem chcieli umilić seniorom Dzień Babci i Dziadka. Pacjenci z oddziału dziennego upiekli z tej okazji muffinki, przepięknie je przyozdobili a dzieci z oddziału stacjonarnego wykonały tulipany metodą origami. Słodkie i kolorowe upominki wręczono podczas spotkania na oddziale ZOL 24 stycznia. Najcenniejszym elementem dla obu stron okazały się chyba jednak chwile wspólnie spędzone na rozmowach, uśmiechy wszystkich uczestników spotkania i postanowienie dalszej pomocy i współpracy na rzecz seniorów.