Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2022/2023

Międzynarodowy Dzień Kosmosu w Wojewódzkim Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym.

Dnia 22 maja dzieci i młodzież hospitalizowana w Wojewódzkim Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym podczas pozalekcyjnych zajęć wychowawczych aktywnie uczestniczyła w Międzynarodowym Dniu Kosmosu. Uczniowie mogli dowiedzieć się wielu ciekawych informacji nt. naszego wybitnego uczonego, jakim był Mikołaj Kopernik, poznali Układ Słoneczny oraz związane z nim ciekawostki, chętnie wykonywali prace plastyczne - np. rakietę z materiałów recyklingowych, za pomocą farb i pędzla wyczarowali własną galaktykę lub za pomocą kredek i kolorowego papieru Układ Słoneczny. Ponadto podczas wypełniania kart pracy, jak też zabaw z użyciem aplikacji multimedialnych dzieci oprócz dobrej zabawy utrwalały wiadomości z zakresu Wszechświatai nieobce są im terminy takie jak np. NASA, galaktyka, model heliocentryczny czy czarna dziura.
     Wszyscy miło spędzili czas na oddziale bawiąc się, wzbogacając swoją wiedzę na temat Kosmosu oraz pozując do zdjęć w rakiecie niczym prawdziwi astronauci.

Alina Wysińska