Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2022/2023

Międzynarodowe Święto Liczby Pi obchodzone jest na świecie 14 marca ze względu na podobieństwo rozwinięcia dziesiętnego liczby do daty 14 marca.

Międzynarodowe Święto Liczby Pi obchodzone jest na świecie 14 marca ze względu na podobieństwo rozwinięcia dziesiętnego liczby do daty 14 marca, którą w USA zapisuje się w formacie 3.14. Wiąże się je z działaniami prowadzonymi co roku w Ameryce, a zyskującymi coraz większą popularność w naszym kraju.
Głównym celem obchodów było przybliżenie uczniom historii liczby Pi oraz rozwijanie u uczniów zainteresowań matematyką jako nauką.
     Nasi podopieczni wzięli udział w zajęciach edukacyjnych, podczas których rozmawiali nt. liczby Pi, jej pochodzenia, zastosowania, popularności. Uczniowie oglądali krótkie filmy nt .liczby Pi, czytali wiersze z nią związane, śpiewali piosenki, poznali jej historię. Rozwiązywali łamigłówki oraz tworzyli prace plastyczne pt. Moja Ludolfina. Mieli też okazję poznać ją na nowo – mierzyli obwody i średnice okrągłych przedmiotów oraz wyznaczali przybliżenia Liczby Pi.

Nauczyciele matematyki