Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2022/2023

Dzień Kropki na oddziale Neurologii w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym

Uczniowie pozalekcyjnych zajęć aktywnie włączyli się w obchody Międzynarodowego Dnia Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi, talentu, wiary i zabawy. Motywem przewodnim jest kropka. Obchody tego dnia zaczęły się od obejrzenia historii małej Vashti, która nie wierzy w swoje możliwości. Każdy z uczniów miał okazję wykonać swoje własne drzewo talentów, nie zabrakło również kropkowych łamigłówek. Pojawiły się kropkowe dzieła sztuki oraz plakat upamiętniający ten dzień. Z każdego miejsca widoczne były wesołe, kolorowe kropki. Wszyscy wykazali się kreatywnością i pomysłowością. Historia o Vashti uświadomiła nam, że każdy z nas ma jakieś ukryte talenty, które gdzieś tam drzemią głęboko i czekają aż je odkryjemy. Zajęcia przebiegły w bardzo radosnej atmosferze dzięki czemu uczniowie choć na chwilę mogli zapomnieć o szpitalnej rzeczywistości.

Opracowała: Marta Modrzyńska