Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2022/2023

Dzień Dziecka na Chirurgii w Szpitalu Jurasza.

1 czerwca, jak co roku, obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Dziecka czyli święto wszystkich dzieci. Dzieci w Klinice Ortopedii i Klinice Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej uczestniczyły w licznych konkursach i delektowały się smakołykami przekazanymi przez darczyńców. Zaczęło się od przedstawienia teatrzyku pt. "Spotkanie w lesie", w którym uczestniczyli starsi uczniowie, natomiast młodsze dzieci były widzami. Wraz z zaproszonym gościem Panem Kazimierzem Czarneckim, który grał na akordeonie i z towarzyszeniem rodziców, śpiewały wesołe piosenki. Następnie w zabawie "Jaka to melodia?" uczniowie nazywali utwory wygrane przez gościa. Dzieci bardzo chętnie i z zapałem brały udział w różnych konkursach zdobywając fajne nagrody. Także wykonały portret własnego wizerunku techniką origami z koła oraz ramkę do niego poprzez wykorzystanie starych puzzli. Imprezę zakończyła zabawa integracyjna "Skojarzenia". Dzieci bardzo ucieszyły się z z pięknych prezentów.
     „Nic nie daje tyle radości, ile daje uśmiech dziecka”, a tym bardziej dziecka chorego.

Opracowała: Iwona Górczyńska