Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2021/2022

Święto Drzewa w KPHiO

W Klinice Pediatrii, Hematologii i Onkologii SU nr 1 gościliśmy leśnika z Nadleśnictwa Bydgoszcz pana Jarosława Chłąda, który zabrał nas na wirtualny spacer po Puszczy Bydgoskiej. Spotkanie to związane było ze Świętem Drzewa, które na naszym oddziale obchodzimy już od kilkunastu lat. Święto Drzewa jest programem edukacji ekologicznej Klubu Gaja realizowanym od 2003 roku, którego inauguracją jest ogólnopolska akcja sadzenia drzew co roku 10 października. Wiemy, że to właśnie drzewa najskuteczniej produkują tlen i pochłaniają dwutlenek węgla z powietrza, przeciwdziałają powodziom, zwiększają wilgotność powietrza, a przede wszystkim są najważniejszym składnikiem lasu, tworząc środowisko życia dla ogromnej ilości gatunków roślin i zwierząt. Ze względu na rodzaj schorzeń na naszym oddziale, nie możemy z naszymi uczniami wyjść poza szpital i włączyć się w ogólnopolską akcję sadzenia drzew. Dlatego poprzez inne działania i spotkania z leśnikami włączamy się w akcje Klubu Gaja. Dzięki ciekawym opowieściom pana Jarka, dzieci poznały bliżej pracę leśnika, dowiedziały się wielu ciekawostek o lesie i jego mieszkańcach oraz o znaczeniu lasu w życiu każdego z nas. Wykonały również tematyczne prace plastyczne oraz wzięły udział w konkursach i quizach. Bardzo dziękujemy panu Jarkowi za super spotkanie i jego barwne i wciągające opowiadania, pełne ciekawostek z życia zwierząt leśnych.

Opracowały: K. Sypniewska, A. Kiernicka, M.Ziętara