Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2021/2022

Światowy Dzień Kropki na Oddziale Pneumonologii w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym

Budzenie wiary we własne możliwości, odkrywanie swoich mocnych stron, a także rozwijanie talentów małych i dużych to główne działania uczniów naszej szkoły z okazji Światowego Dnia Kropki.
Inspiracją do zajęć był film „The dot”. W oparciu o jego przesłanie rozmawialiśmy na temat wzmacniania poczucia własnej wartości, poszukiwaliśmy „kropek” ważnych w życiu każdego dziecka, zastanawialiśmy się co należy zrobić, by spełniać marzenia i realizować nawet najbardziej zaskakujące plany życiowe.
Uczniowie swoje myśli i pomysły przelewali na papier tworząc kolorowe prace plastyczne, rozwiązywali zadania, programowali drogę sukcesu z wykorzystaniem ozobota. Każda narysowana kropka była świadectwem jakiegoś ważnego dla dzieci wydarzenia, marzenia, planu. Na pamiątkę spotkania, uczestnicy otrzymali maskotki, które mają przypominać im ten dzień kreatywnego spojrzenia w samego siebie.

Tekst: M. Górska