Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2021/2022

Podsumowanie akcji "Biały Miś 7"

W tym roku szkolnym po raz siódmy Zespół Szkół Nr 33 Specjalnych dla Dzieci i Młodzieży Przewlekle Chorej w Bydgoszczy jest inicjatorem akcji „Biały Miś 3”, przeprowadzonej w dniach 01.09.2021 – 30.10.2021.
Celem tegorocznej akcji była zbiórka nowych zabawek, maskotek, książeczek, gier planszowych i dydaktycznych oraz artykułów szkolnych na prezenty z okazji Mikołajek i Wigilii dla naszych uczniów z przedszkola, klas I-VIII SP i ponadpodstawowych przebywających na leczeniu na oddziałach dziecięcych bydgoskich szpitali.
Nasze przedsięwzięcie wsparły placówki oświatowe, instytucje publiczne, osoby prywatne – część z nich pragnie pozostać anonimowe. W tym roku akcja przerosła nasze najśmielsze oczekiwania- prezentów było bardzo dużo, co będzie można zobaczyć na fotorelacji.

Serdeczne podziękowania kierujemy do Przedszkoli:
Przedszkole nr 20 w Bydgoszczy,
Przedszkole Niepubliczne „Buziaczek” w Bydgoszczy,
Anglojęzyczne Przedszkole Niepubliczne SMYKI,
Zespół Szkolno - Przedszkolny w Paterku,
Przedszkole Niepubliczne „Figielek” w Bydgoszczy,
Niepubliczne Przedszkole „Smerfuś”,
Zespół Szkolno – Przedszkolny w Dobrczu,
Niepubliczne Przedszkole „Kacperkowy Światek”.

W akcję włączyły się również Szkoły Podstawowe:
Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Wylatowie,
Szkoła Podstawowa im. Mariana Rejewskiego w Białych Błotach,
Szkoła Podstawowa im. Obrońców Westerplatte w Mąkowarsku,
Szkoła podstawowa nr 64 w Bydgoszczy,
Szkoła Podstawowa im. Komisji Edukacji Narodowej w Strzelewie,
Szkoła Podstawowa nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi w Bydgoszczy,
Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Sicienku,
Szkoła Podstawowa nr 2 Kruszwica,
Szkoła Podstawowa w Osiu,
Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Chełmcach,
Szkoła Podstawowa e Osielsku,
Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Panigrodzu,
Szkoła Podstawowa nr 30 w Bydgoszczy
Szkoła Podstawowa Nr 38 im. Zdobywców Wału Pomorskiego w Bydgoszczy oraz International School of Bydgoszcz.

Naszą akcję wsparli również:
Kruszwicki Klub Morsa,
Nadgoplańskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe,
WOPR Województwa Kujawsko Pomorskiego,
Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Kruszwicy im. Polskich Olimpijczyków,
Zespół Szkół Budowlanychw Bydgoszczy,
„Stajnia Dąb” w Mąkowarsku,
Firma Truster Wojciech Paszylk,
Bursa nr 2 w Bydgoszczy,
Ośrodek Terapii i Rozwoju Małego Dziecka „Promyk”.

Jesteśmy bardzo wdzięczni, że dzięki wielkim sercom i hojności wszystkich darczyńców dzieci przebywające w szpitalach będą mogły choć na chwilę zapomnieć o stresach związanych z hospitalizacją i cieszyć się z upominków w ten szczególny, świąteczny czas.
Dziękujemy wszystkim, którzy z wielkim zaangażowaniem i życzliwością wsparli naszą akcję. Mamy nadzieję, na owocną współpracę w kolejnych latach, ponieważ wierzymy, że: „Najlepsza cześć życia ludzkiego to małe, bezimienne akty dobroci i miłości” (W. Wordsworth)

Organizatorzy akcji:
mgr Marta Modrzyńska, mgr Beata Kocoń, mgr Małgorzata Sakowska, mgr Aleksandra Matuszak

Notatkę sporządziła: Aleksandra Matuszak