Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2021/2022

Dzień Dziecka w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat." (J. Korczak)
Tak właśnie było 1 czerwca w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym. Świat uśmiechał się do dzieci przez pryzmat dobrej zabawy, ciekawych gości, upominków oraz wielu niespodzianek, które przygotowali nauczyciele szkoły szpitalnej. Wykonane wcześniej piękne dekoracje, papierowe kwiaty, kolorowe balony sprawiły, że ściany świetlic i korytarzy nie przypominały wyglądem szpitalnych pomieszczeń.
Na ten wyjątkowy dzień dzieci czekają cały rok i jeśli los czasami skieruje ich drogi do szpitala, musimy zrobić wszystko, by radość zagościła także w tym miejscu.
Już od wczesnych godzin porannych na oddziałach rozbrzmiewała muzyka, uczniowie uczestniczyli w zabawach ruchowych, konkursach, quizach, tworzyli i rozwiązywali zadania interaktywne. Zainteresowaniem cieszyły się także zajęcia plastyczne, w ramach których dzieci poznawały różnorodne techniki plastyczne łącząc wg własnych pomysłów materiały zdobnicze.
Dużo radości pacjentom szpitala sprawili przedstawiciele Straży Pożarnej pokazując czynności ratownicze związane z codzienną pracą strażaka. Dzieci z zaciekawieniem obserwowały symulowane akcje, z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu w sytuacjach zmuszających do ewakuacji potencjalnych uczestników groźnych wydarzeń.
Tego dnia w szpitalu dominował kolor, zabawa, radość, a uśmiechnięte twarze dzieci wyzwalały mnóstwo pozytywnych emocji łagodzących dolegliwości związane z chorobą i hospitalizacją.
Serdecznie dziękujemy wszystkim ludziom dobrego serca, dzięki którym dzieci przebywające tego dnia w szpitalu zostały obdarowane pięknymi upominkami. Maskotki, zabawki, książki zawsze łagodzą trudy szpitalnej codzienności.

Opracowanie tekstu: Maria Górska