Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2021/2022

Dzień Dziecka w Klinice Onkologii i Psychiatrii Szpitala Uniwersyteckiego nr 1

1 czerwca to święto wszystkich dzieci, które w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 obchodziliśmy z wielkim entuzjazmem, po okresie covidowej izolacji, na wszystkich oddziałach. Nauczyciele szkoły szpitalnej wraz z licznymi przyjaciółmi przygotowali mnóstwo atrakcji i niespodzianek. Dzieci w Klinice Onkologii bawiły się w rytmach zumby, uczestniczyły w licznych konkursach i delektowały się smakołykami przekazanymi przez darczyńców.

W Klinice Psychiatrii na oddziale stacjonarnym dzieci pod czujnym okiem muzyków z zespołu pARTyzant tworzyli własne aranżacje muzyczne. Pełni zapału i inwencji muzykowali z wykorzystaniem wcześniej wykonanych instrumentów z materiałów ekologicznych. Radosnym akcentem okazało się grupowe puszczanie baniek mydlanych. Próba „wydmuchania” największej i najpiękniejszej bańki pozwoliła wszystkim – dzieciom, nauczycielom i opiekunom medycznym poczuć i odnaleźć w sobie dziecięcą spontaniczność i wielką radość.

Zumba tańczona wraz z instruktorem tańca Pawłem Milhausenem była kulminacyjnym punktem zabaw na oddziale dziennym Kliniki Psychiatrii. Miłym akcentem tego święta stało się wspólne wyjście na lody i do ogrodu sensorycznego. Wszyscy delektowali się też pizzą ufundowaną przez Pizzerię Amici i cieszyli się z prezentów.
Radość tego dnia i pozytywne wrażenia sprawiły, że wszystkie dziecięce buzie były uśmiechnięte, a „nic nie daje tyle radości, ile daje uśmiech dziecka”, a tym bardziej dziecka chorego.

opracowanie – Bożena Gęborys