Uczestnicy imprezy związanej z obchodami Światowego Dnia Serca Czworonożni przyjaciele w Klinice Onkologii  w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 Dogoterapia  na Oddziale Neurologii w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym Uczniowie podczas zajęć szkolnych o charakterze terapeutycznym.

Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2021/2022

powrót

Dzień Dyni na oddziale Neurologii

Nadchodzi koniec jesiennych zbiorów, więc to najlepszy czas by świętować Dzień Dyni. W naszej szkole na oddziale Neurologii w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym święto to obchodziliśmy w piątek 29 października. Wśród roześmianych dzieci można było poczuć się jak na dyniowej grządce.
Dzieci poznały różnorodność dyń i wzbogaciły wiedzę na ich temat. Dowiedziały się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem, z którego można przygotować wiele dań takich jak: pieczywo, zupę, dżem, ciasto, babeczki, przetwory i soki.
Potem były dyniowe zabawy: klasyfikowania dyń wg wielkości, koloru i kształtu, szeregowanie od największej dyni do najmniejszej, zabawa „Wyturlaj Dynię”, która okazała się nie lada wyzwaniem gdyż było trzeba samodzielnie narysować dynię. Nasi uczniowie mieli okazję również zaprojektować swoją własną dynię na papierze. Nie zabrakło oczywiście zadań z kodowania oraz z ozobotem.
Wszystko to odbyło się w bardzo przyjaznej atmosferze co z pewnością pozwoliło dzieciom zapomnieć choć na chwilę o chorobie. Na zakończenie Dnia Dyni dzieci otrzymały medale oraz drobne upominki.
Ten dzień przyniósł wiele niezapomnianych wrażeń co widać na zdjęciach poniżej.

Marta Modrzyńska