Uczestnicy imprezy związanej z obchodami Światowego Dnia Serca Czworonożni przyjaciele w Klinice Onkologii  w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 Dogoterapia  na Oddziale Neurologii w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym Uczniowie podczas zajęć szkolnych o charakterze terapeutycznym.

Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2021/2022

powrót

Dzień Bezpiecznego Internetu 2022

       Dzień 8 lutego 2022r (Dzień Bezpiecznego Internetu) po raz kolejny wezwał wszystkie zainteresowane strony do zjednoczenia się w celu uczynienia Internetu bezpieczniejszym i lepszym miejscem dla wszystkich, a zwłaszcza dla dzieci i młodzieży.
       Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę” (ang. Connecting Europe Facility - CEF) Wydarzenie patronatem honorowym objął Prezes Rady Ministrów - Mateusz Morawiecki.
       Uczniowie naszej szkoły, jak co roku, chętnie włączyli się do obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu (DBI), a zajęcia związane z bezpieczeństwem w sieci prowadzone były do połowy marca. Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania Internetu.
       Nasi podopieczni wzięli udział w zajęciach edukacyjnych, podczas których rozmawiali nt. zasobów Internetu, jego korzyści oraz zagrożeń. Dyskutowali na temat właściwego zachowania się w sieci, oglądali filmy i prezentacje multimedialne, z których dowiedzieli się jak dbać o swoje bezpieczeństwo w sieci. Tworzyli plakaty i gazetki szkolne. Uczniowie wzięli również udział w projekcie pt. „Bezpieczne dzieci w sieci”, w ramach którego organizowane były zajęcia na temat bezpiecznego korzystania z Internetu, quizy wiedzy oraz konkurs plastyczny pt. „Mój SAFEnet”.
Dzięki obchodom DBI uczniowie dostrzegli, że należy dbać o cyfrowe bezpieczeństwo oraz wszyscy powinniśmy angażować się w promowanie pozytywnych zachowań w Internecie.

Opracowała Katarzyna Niedzwiec