Uczestnicy imprezy związanej z obchodami Światowego Dnia Serca Czworonożni przyjaciele w Klinice Onkologii  w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 Dogoterapia  na Oddziale Neurologii w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym Uczniowie podczas zajęć szkolnych o charakterze terapeutycznym.

Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2021/2022

powrót

Anioły do mnie wysyłaj... 2021

Ktoś, kto wie jak oddać życzliwość, której doświadczył, musi być przyjacielem ponad wszelką cenę. Nasi przyjaciele z Bursy nr 1 im. Małgorzaty Szułczyńskiej w Bydgoszczy byli, są i mamy nadzieję, że w dalszym ciągu będą z nami przez kolejne dziesiątki lat. Każde spotkanie z nimi to ogromna dawka pozytywnej energii, która pozwala chorym dzieciom odreagować stres związany z chorobą i pobytem w szpitalu.
Także w tym roku mogliśmy liczyć na wsparcie i pomoc nauczycieli i wychowanków z Bursy nr 1. To z ich inicjatywy, w ramach akcji „Anioły do mnie wysyłaj” siódmego grudnia św. Mikołaj w towarzystwie swoich pomocników odwiedził pacjentów Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego. Niestety pandemia zmieniła charakter tej wizyty, ale liczy się pamięć i pomysłowość, a tej nie można odmówić gościom z bursy. Mikołajkowe spotkanie jak zawsze było bardzo wesołe i kolorowe. Wszystkie dzieci otrzymały piękne prezenty i pyszne słodycze. Ponadto młodzież specjalnie na tę okazję przygotowała dla naszych podopiecznych krótki filmik, który można obejrzeć na stronie: https://www.youtube.com/watch?v=yfSBUoEDZv0.


Dziękujemy za chwile pełne wzruszeń i radości. Mamy nadzieję, że już niebawem wrócimy do kultywowania tak ważnych dla każdego dziecka wydarzeń w sposób tradycyjny face to face.

Opracowanie tekstu: Maria Górska

https://tygodnikbydgoski.pl/wydarzenia/byli-aniolami-dla-uczniow-szkoly-szpitalnej-final-akcji-galeria-zdjec

https://bydgoszcz.naszemiasto.pl/final-akcji-anioly-do-mnie-wysylaj-swiety-mikolaj-obdarowal/ar/c1-8581763?fbclid=IwAR0odxNs-V71iwDRd69dhMmG0GNzR-6ckrDLcWUGW-_H3bsIKKEtS5zw2j8