Uczestnicy imprezy związanej z obchodami Światowego Dnia Serca Czworonożni przyjaciele w Klinice Onkologii  w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 Dogoterapia  na Oddziale Neurologii w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym Uczniowie podczas zajęć szkolnych o charakterze terapeutycznym.

Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2020/2021

powrót

X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

2 października 2020 r nasza placówka po raz kolejny włączyła się do Obchodów Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Celem akcji jest przypomnienie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Przedsięwzięcie jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach.

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia był atrakcyjnym dniem w naszej szkole. Uczniowie rozwiązywali łamigłówki, przygotowywali plakaty, brali udział w grach i zabawach (stacjonarnie i online). Na koniec akcji wszyscy uczniowie zdali egzamin, uzyskując tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Na oddziale Kliniki Psychiatrii Patrol Egzaminacyjny pod hasłem „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają” przepytywał ze znajomości tabliczki mnożenia lekarzy i pielęgniarki. Niestety, w tym roku, z uwagi na procedury sanitarno-epidemiologiczne, uczniowie nie mogli wybrać się na szpitalne korytarze by odpytywać napotkane tam przypadkowe osoby. Jednak za pośrednictwem szkolnego Facebooka, zaprosiliśmy wszystkich chętnych do spróbowania swoich sił podczas egzaminu z tabliczki mnożenia online.

Akcja, jak zwykle, wzbudziła wiele pozytywnych emocji, a na twarzach uczniów pojawił się uśmiech, zarówno wtedy, gdy wykonywali przygotowane przez nauczycieli zadania, czy zdali egzamin, jak i wtedy, gdy odpytywali personel szpitala. Dzięki uczestniczeniu w akcji uczniowie naszej szkoły przypomnieli sobie tabliczkę mnożenia. Ponadto, przedsięwzięcie miało cel terapeutyczny – uczniowie mogli odreagować złe napięcia i stresy związane z pobytem w szpitalu.

Koordynatorzy akcji: Katarzyna Niedzwiec, Katarzyna Mikołąjczak, Justyna Rocławska