Uczestnicy imprezy związanej z obchodami Światowego Dnia Serca Czworonożni przyjaciele w Klinice Onkologii  w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 Dogoterapia  na Oddziale Neurologii w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym Uczniowie podczas zajęć szkolnych o charakterze terapeutycznym.

Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2020/2021

powrót

Święto Drzewa w KPHiO - 2020

Święto Drzewa jest programem edukacji ekologicznej Klubu Gaja realizowanym od 2003 roku, którego inauguracją jest ogólnopolska akcja sadzenia drzew co roku 10 października. Od 2007 roku program bierze udział w Kampanii Miliard Drzew dla Planety - ogólnoświatowej inicjatywie sadzenia drzew, aby sprostać wyzwaniom jakie niosą zmiany klimatyczne, wspieranej przez ONZ.
W tym roku była już 18.edycja, która odbyła się pod hasłem „Święto Drzewa dla zwierząt!”, w której Klub Gaja zachęca wszystkich do podejmowania lokalnych działań na rzecz sadzenia i ochrony drzew z myślą o zwierzętach, dla których zadrzewienia to często jedyny dom na Ziemi. Przyjazne zakątki dla naszych zwierząt możemy stworzyć też w naszych parkach i ogrodach sadząc drzewa i krzewy owocowe. Możemy też przygotować budki lęgowe, poidełka dla naszych dzikich przyjaciół.
Nasz oddział już od wielu lat bierze udział w tej inicjatywie. Nie zawsze uczniowie KPHiO mogą wyjść na zewnątrz, aby posadzić drzewa. W tym roku włączyliśmy się w obchody tego święta, poprzez zajęcia edukacyjne, plastyczne, konkursy i pogadanki poświęcone ochronie drzew oraz zwierząt dla których są one domem. Uczniowie rozwiązywali zagadki o lesie i zwierzętach w nim żyjących, uczyli się co niezbędne jest drzewom do życia, rozpoznawali odgłosy lasu. Wykonali też kolorowe prace plastyczne oraz duże drzewo na oknie w naszej świetlicy, które będzie nam towarzyszyło przez cały rok szkolny w różnych odsłonach związanych z daną porą roku. Co roku w obchodach Święta Drzewa towarzyszył nam przedstawiciel z Nadleśnictwa Bydgoszcz, niestety w tym roku ze względu na wymogi sanitarne związane z epidemią nie było możliwe, aby był z nami na oddziale. Mamy nadzieję, że może na wiosnę uda nam się spotkać z Panem Jarkiem. Realizowana przez nas tematyka zwiększyła świadomość naszych uczniów w zakresie ochrony przyrody, różnorodności biologicznej, a także wpłynie na kształtowanie postaw proekologicznych.


opracowała: Katarzyna Sypniewska