Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2020/2021

Światowy Dzień Jabłka na Oddziale Neurologii w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym

28 września obchodzimy Światowy Dzień Jabłka. Jabłko jest jednym z najpopularniejszych owoców w kraju i na świecie. Co czwarte jabłko w Europie pochodzi właśnie z Polski. Z tej okazji w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym na Oddziale Neurologii przygotowano zajęcia, podczas których dzieci oglądały prezentację multimedialną o jabłku, jego właściwościach odżywczych oraz walorach zdrowotnych. Uczniowie rozwiązywali łamigłówki tematyczne, tworzyli trasy i kodowali ruchy Ozobota. Młodsze dzieci wyklejały kontur jabłka, a starsze wykonały przestrzenną pracę plastyczną z papieru. Zaangażowanie uczniów w każdy rodzaj proponowanej aktywności pozwoliło zapomnieć o przeżyciach związanych z chorobą.

Opracowała: Milena Pawlak