Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2020/2021

Spotkanie online z Muzeum Okręgowym im. L. Wyczółkowskiego w Bydgoszczy

Nasi uczniowie przebywający na leczeniu na oddziałach: psychiatrii, neurologii, pneumonologii, reumatologii i kardiologii mieli okazję wziąć udział w spotkaniu online, którego organizatorem było Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. Spotkanie odbyło się w dwóch terminach dla Kliniki Psychiatrii 02.12.2020, a dla uczniów Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w dniu 10.12.2020. Podczas multimedialnej prezentacji nasi podopieczni poznali zwyczaje i tradycje bożonarodzeniowe. Uczniowie aktywnie uczestniczyli zadając pytania pani z muzeum na temat dawnych i współczesnych tradycji związanych ze świętami Bożego Narodzenia. Spróbować swoich sił mogli w samodzielnym tworzeniu dekoracji świątecznych w postaci małych, papierowych domków. Wyszło im to znakomicie! Dzieci dzięki spotkaniu, radości, śmiechu który towarzyszył im na zajęciach mogły choć na chwilę zapomnieć o rzeczywistości szpitalnej za co ogromnie dziękujemy czekając na kolejne spotkania.
Opracowała: Marta Modrzyńska