Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2020/2021

Spotkanie BALonowe na Oddziale Neurologii

Już karnawał włożył maskę,
Drzwi otworzył z hukiem, trzaskiem! (D. Gellner)

W dniu 04.02.2021 na oddziale Neurologii w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym w inny niż zazwyczaj sposób bawiliśmy się w karnawale. Pomimo stanu epidemiologicznego jaki obecnie mamy uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w sposób aktywny na spotkaniu balonowym.
W tym dniu poznali rodzaje i historię masek. Znaleźli ciekawostki i fakty o karnawale w Rio de Janerio oraz w Wenecji. Rozwiązywali łamigłówki online oraz na papierze. Kodowali, malowali oraz rysowali. Samodzielnie wykonywali kolorowe maski karnawałowe. Spotkanie było zakończone quizem z nagrodami oraz kolorowymi balonami. Wszyscy uczestnicy spotkania balonowego bawili się wyśmienicie poznając karnawałowe szaleństwo projektując swoje wymarzone stroje balowe. Dzięki spotkaniu nasi uczniowie choć na chwilę mogli zapomnieć o rzeczywistości szpitalnej w jakiej się znaleźli. Niech żyje bal!

Organizatorzy:
Marta Modrzyńska