Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2020/2021

powrót

Podsumowanie akcji “Biały Miś 6”

To już szósty raz kiedy Zespół Szkół nr 33 Specjalnych dla Dzieci i Młodzieży Przewlekle Chorej w Bydgoszczy jest inicjatorem akcji „Biały Miś”. W tym roku zbiórka została przeprowadzona w dniach 01.09.2020 – 31.10.2020.
Celem tegorocznej akcji była zbiórka nowych zabawek, maskotek, książeczek, gier dydaktycznych i artykułów szkolnych na prezenty z okazji Mikołajek i Wigilii dla naszych uczniów przebywających na leczeniu na oddziałach dziecięcych bydgoskich szpitali.
Mimo trudnej sytuacji związanej z pandemią covid-19, nasze zaproszenie do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu nie pozostało bez echa. Wsparły je placówki oświatowe, instytucje publiczne, osoby prywatne – niektóre z nich pragną pozostać anonimowe. Serdecznie podziękowania kierujemy do następujących przedszkoli, szkół i firm:
- Anglojęzyczne Przedszkole Niepubliczne SMYKI
- Przedszkole Niepubliczne Kacperkowy Światek
- Katolickie Niepubliczne Przedszkole św. Jadwigi Królowej
- Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Osielsku
- Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Panigrodzu
- Szkoła Podstawowa nr 30 w Bydgoszczy
- Zespół Szkół im. Józefa Wybickiego w Ratajach
- Szkoła Tańca ECHO art
- Fotograf Fabryka Kadrów
- Firma Nutricia Polska
- Firma Vitaflo
Jesteśmy wdzięczni, że dzięki życzliwości i hojności wszystkich darczyńców, dzieci przebywające w szpitalach będą mogły choć na chwilę zapomnieć o stresach związanych z hospitalizacją i wspominać z radością ten szczególny, zbliżający się świąteczny czas.
Dziękujemy wszystkim, którzy z wielkim zaangażowaniem i życzliwością wsparli naszą akcję. Mamy nadzieję na dalsze wspólne działania na rzecz dzieci, ponieważ wierzymy, że: „Bogatym nie jest ten kto posiada, lecz ten kto daje” - św. Jan Paweł II


Organizatorzy akcji:
Marta Modrzyńska, Beata Kocoń, Małgorzata Sakowska, Beata Deptuła, Katarzyna Lewandowska