Uczestnicy imprezy związanej z obchodami Światowego Dnia Serca Czworonożni przyjaciele w Klinice Onkologii  w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 Dogoterapia  na Oddziale Neurologii w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym Uczniowie podczas zajęć szkolnych o charakterze terapeutycznym.

Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2020/2021

powrót

Mikołajki z Motomikołajami 2020

„Chcecie wierzcie lub nie wierzcie
lecz i tak na pewno wiecie,
że i w bajkach i wśród ludzi
Mikołaje są na świecie…”

Ten początek dziecięcej piosenki wspaniale oddaje klimat spotkań z naszymi ulubionymi Mikołajami czyli Motomikołajami. Od lat pamiętają o chorych dzieciach, którym w ten przedświąteczny czas starają się dostarczyć miłe upominki. Choć w tym roku Moto DawcyUśmiechu mieli utrudnione zadanie z powodu pandemii, to jednak udało im się dotrzeć do nas na czas. W piątek 04 grudnia przedstawiciele Motomikołajów, z szefową na czele, przywieźli pełne kartony prezentów. Paczki musiały przejść kwarantannę by mogły w poniedziałek trafić do małych pacjentów, naszych podopiecznych. Zdziwione i roześmiane buzie dzieci to zawsze wspaniały widok. Zawartość paczek mile zaskoczyła wszystkich. Nawet znalazły się tam maseczki (z logiem darczyńców), nieodzowny atrybut dzisiejszych czasów. I choć tym razem Motomikołajowie nie mogli wejść na oddziały to rozpalili dziecięce serca nadzieją w dobro, które powraca.
Wszystkim, którzy się natrudzili przygotowując prezenty dla chorych dzieci, by wiedziały, że ktoś o nich pamięta, przesyłamy gorące podziękowania.
Życzymy Motomikołajom dużo radości na Święta i zdrowia by się nimi w pełni cieszyć.