Uczestnicy imprezy związanej z obchodami Światowego Dnia Serca Czworonożni przyjaciele w Klinice Onkologii  w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 Dogoterapia  na Oddziale Neurologii w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym Uczniowie podczas zajęć szkolnych o charakterze terapeutycznym.

Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2020/2021

powrót

Międzynarodowy Dzień Kota na Oddziale Neurologii

W Polsce ten dzień ma podkreślić szczególne znaczenie kotów w naszym życiu codziennym, uwrażliwić ludzi na trudny koci los, w tym ich częstą bezdomność. Historia Dnia Kota ma swój początek we Włoszech w roku 1990. W Polsce obchodzimy ten dzień nieco krócej bowiem od 2006. Dnia 17 lutego dzieci na oddziale Neurologii obchodziły ten dzień biorąc udział
w zajęciach tematycznych i plastycznych. Poznały rasy różnych kotów, ich występowanie, długość życia ale także wyszukiwały informacje w Internecie jak opiekować się i pielęgnować kotami. Uczestniczyły również w wirtualnym spacerze po warszawskim schronisku „Na Paluchu”. Dowiedziały się czym jest wirtualna adopcja kotów. Na zajęciach plastycznych uczniowie malowali gipsowe obrazki, tworzyli koty z origami, lepili z plasteliny figurki kotów oraz wykonywali prace na konkurs plastyczny „Mamy kota na punkcie kotów”. Dzień ten zakończył się quizem wiedzy na temat kotów, rozdaniem dyplomów oraz małych nagród.

Organizatorzy:
Marta Modrzyńska
Milena Pawlak