Uczestnicy imprezy związanej z obchodami Światowego Dnia Serca Czworonożni przyjaciele w Klinice Onkologii  w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 Dogoterapia  na Oddziale Neurologii w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym Uczniowie podczas zajęć szkolnych o charakterze terapeutycznym.

Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2020/2021

powrót

Międzynarodowy Dzień Białej Laski na Neurologii i w Klinice Psychiatrii Dziennej

Od 1964 roku, na całym świecie, w dniu 15-tym października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Niewidomych. W Polsce ten dzień oficjalnie po raz pierwszy świętowaliśmy w 1993 roku. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły już po raz kolejny dnia 15.10.2020 na zajęciach online oraz stacjonarnie rozmawiali o codziennym życiu osób z dysfunkcją wzroku, ich potrzebach i trudnościach. Poznali pismo punktowe oraz historię białej laski - przyjaciela osób niewidomych. Napisali także listy, wiersz oraz wykonali kartki z życzeniami dla uczniów z zaprzyjaźnionej K-P SOSW nr 1 im. L. Braillea w Bydgoszczy. Mieli okazję wykonać różne zadania i ćwiczenia z zamkniętymi oczami. Samodzielnie zaprojektowali i wykonali wypukłe prace plastyczne.
Nasza szkoła bierze udział w międzynarodowym projekcie na platformie e-Twinning "See me - I dont see You, You see me". Zapraszamy do fotorelacji.

Organizatorzy:
Katarzyna Niedzwiec
Marta Modrzyńska
Alicja Stefanik
Monika Musiał