Uczestnicy imprezy związanej z obchodami Światowego Dnia Serca Czworonożni przyjaciele w Klinice Onkologii  w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 Dogoterapia  na Oddziale Neurologii w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym Uczniowie podczas zajęć szkolnych o charakterze terapeutycznym.

Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2020/2021

powrót

Dzień Ziemi na oddziale Neurologii - 2021

Nasza planeta jest częścią układu słonecznego, w którego centrum znajduje się słońce. Na Ziemi znajduje się wiele urokliwych miejsc dlatego też aby przybliżyć je naszym uczniom świętowaliśmy wraz z nimi dnia 22.04.2021 na oddziale Neurologii Światowy Dzień Ziemi.
Uczniowie obejrzeli film edukacyjny na temat naszej planety, wykonywali łamigłówki tematyczne na LearningApps.org oraz SuperKid.pl. W oparciu o atlasy świata i atlasy przyrodnicze wyszukiwali informacji na temat najpiękniejszych i najciekawszych miejsc na świecie. Dzięki spotkaniu dzieci starsze poznały budowę Ziemi gdy w tym samym czasie dzieci młodsze odkrywały poszczególne kontynenty i ich nazwy. Poruszaliśmy tematy oszczędzania wody, wtórnego wykorzystania oraz segregacji odpadów podczas pogadanki. Na zajęciach towarzyszyły nam również ozoboty. Spotkanie zostało zakończone zajęciami plastycznymi na temat naszej planety z wykorzystaniem materiałów wtórnych oraz kreatywnych. Każdy uczeń po rozwiązaniu quizu otrzymał medal oraz dyplom „Przyjaciela Ziemi”.

Organizatorzy:
Marta Modrzyńska
Milena Pawlak